„Witaj majowa jutrzenko…” – rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w SP 2

30 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Pierwsza w Europie i druga na świecie nowoczesna ustawa zasadnicza. Uroczystość rozpoczęło przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy trzeciej. Wiersze i pieśń patriotyczna „Witaj majowa jutrzenko”, wprowadziły zgromadzonych w podniosły nastrój, przypominając o wartościach takich jak wolność, ojczyzna i demokracja. Akademia była doskonałą lekcją wprowadzającą nawet naszych najmłodszych podopiecznych w elementy Polskiej historii. Uwrażliwiliśmy na wielkie losy kraju i kształtowaliśmy postawy patriotyczne. A we wspólnym ogólnoszkolnym krakowiaku pokazaliśmy Polską tradycję i radość z wspólnego świętowania. Ten taniec ludowy tak jak majowe flagi i konstytucja jest elementem narodowej kultury.
Uroczystość zakończyła się wprowadzeniem  sztandaru szkoły i wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego.
Na zakończenie głos zabrała Pani Dyrektor, dziękując uczniom i nauczycielom za przygotowanie pięknej uroczystości.

Diana Tlałka, Karolina Drzyżdżyk

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *